1OSIR2020 KartaKlienta

BEZPŁATNA KARTA KLIENTA (karty będą wydawane "KLUBOWICZOM" po 12 stycznia 2020 roku)

Ogólnopolski bieg leśny - Dzikkus 2014 [wideo]

min-biegilesne14 czerwca 2014 r., w sobotę, przy Zespole Szkół Leśnych w Rogozińcu odbył się Ogólnopolski bieg leśny Dzikkus 2014. Imprezie towarzyszyło wiele atrakcji. Jedną z nich była rozgrzewka zawodników w zumbowym stylu. Uczestnicy zatańczyli kilka piosenek, a zumbę prowadziła Wioleta Muszyńska. To wystarczyło by dobrze się rozgrzać, bo kontuzji na trasie prawie nie było.

W biegu głównym wystartowało ponad 150 osób. Duża większość zdecydowała się na odważniejszą trasę, czyli 10 km. Tylko nieliczna grupa uznała, że przebiegnie połowę tego.

W biegu głównym najszybciej trasę 10 km pokonał Marcin Zagórny z Team Radnica, który ten dystans pokonał w niecałe 35 minut. Drugi był Damian Filoda z AZS UAM Poznań, który stracił do lidera dwie minuty. Na trzecim miejscu uplasował się Zbigniew Isański z klubu 17WBZ Międzyrzecz. Najlepiej z gminy Zbąszynek pobiegł Łukasz Gołek z Dąbrówki Wlkp., który zajął w klasyfikacji końcowej 7 miejsce, a trasę pokonał w 40 minut.

W biegu na 5 km najszybszy był Kamil Lenczyk z Żar, który wyprzedził Łukasza Pilińskiego z Milicza i Krystiana Tatarewicza. W biegach młodzieżowych wzięło udział ponad 30 osób, które miały do wyboru trasę 500m i 1000m. Przed startem biegów odbył się rekreacyjny marsz nordic walking.

Zawody zorganizowano z okazji 90-lecia Lasów Państwowych. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zbąszynku był partnerem tej imprezy.