1OSIR2020 KartaKlienta

BEZPŁATNA KARTA KLIENTA (karty będą wydawane "KLUBOWICZOM" po 12 stycznia 2020 roku)

12 MTPN wygrała drużyna DĄB PRZYBYSZÓW! [wideo]

min-mtpn122Dąb Przybyszów wygrał 12. Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej im. Andrzeja Łeszyka. W zawodach wystartowało dwanaście drużyn (w tym ekipa z Niemiec, z Drewitz). Drużyny grały systemem każdy z każdym w trzech grupach, a następnie dwie najlepsze bezpośrednio awansowały do fazy finałowej. Dodatkowo dwie najlepsze drużyny z trzecich miejsc również uzyskały awans.

Tam grano w systemie każdy z każdym. Gorsze drużyny miały szanse na zajęcie miejsc 9-12, a walka o te pozycje toczyła się na orliku. Zawody przeprowadzono na obiektach sportowych w Zbąszynku, a także na obiektach sportowych w Dąbrówce Wlkp.

W turnieju przewidziano nagrody indywidualne dla najlepszego bramkarza (Oliwier Adamczak, Koziołek Poznań), najlepszego strzelca (8 goli - Marcin Weber, Obra Zbąszyń)  oraz najlepszego zawodnika (Paweł Józefiak, UKS Junior Zbąszynek). Dodatkowo wręczano nagrody fair play (zawodnik - Maksymilian Zając, Santos Świebodzin; drużyna - Drewitz). W klasyfikacji ogólnej najwięcej punktów zdobyła drużyna Dąb Przybyszów. Drugie miejsce zajęła Obra Zbąszyń, a trzecie Koziołek Poznań. UKS Junior Zbąszynek uplasował się na siódmym miejscu.

W zawodach grali chłopcy urodzeni w 2003 roku oraz młodsi. Przed rozegraniem turnieju burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski, przewodniczący Rady Miejskiej Jan Mazur, kierownik OSiRu w Zbąszynku Marcin Minta wraz z delegacją UKS Junior Zbąszynek złożyli kwiaty i znicz na grobie Andrzeja Łeszyka.

ZDJĘCIA Z TURNIEJU: ilość - 74