1OSIR2020 KartaKlienta

BEZPŁATNA KARTA KLIENTA (karty będą wydawane "KLUBOWICZOM" po 12 stycznia 2020 roku)

SP Kosieczyn - brązowy medal w Mistrzostwach Polski!

min-siDrużyna siatkarek ze Szkoły Podstawowej w Kosieczynie zajęła 3. miejsce w Mistrzostwach Polski Kinder+Sport. Niestety, nie udało się obronić tytułu sprzed roku. Dziewczęta w kategorii trójek (Kornelia Matysik, Martyna Borowczak, Zuzanna Wróbel i Natalia Grelak) przegrały tylko jeden mecz - w półfinale z ekipą z Zawiercia.

W meczu o 3. miejsce nasza drużyna pokonała Pałac Bydgoszcz 2:0. Kosieczynianki potwierdziły, że w tej kategorii najlepszą do jednych z najlepszych w kraju, drugi rok z rzędu zajmując miejsca medalowe. Za ten kolejny sukces siatkarski dziewczynek z Kosieczyna należą się ogromne brawa dla trenera Piotra Górawskiego.

W Drzonkowie byy też inne drużyny z Kosieczyna. W kategorii dwójek Kosieczyn I (Nikola Szczawińska, Andżelika Śmiałek, Laura Spychała) zajął 21 miejsce, natomiast Kosieczyn IV (Jagoda Olszewska, Adrianna Kaczmarek, Maria Śmiałek) zajął 41 miejsce. Przez cztery dni na trzech halach sportowych w Drzonkowie rozegrano blisko 1600 meczów. O Puchar Kinder+Sport walczyło ponad 1200 młodych siatkarzy i siatkarek.

Podczas turnieju nie brakło atrakcji. Przy otwarciu imprezy odbył się pokaz dwóch spadochroniarzy, którzy wylądawali na hipodromie. Dodatkowo wystąpiła grupa taneczna rock'n'rolla akrobatycznego. Miły akcent przy otwarciu dotyczył dziewczynek z Kosieczyna, które jako ubiegłoroczne zwyciężczyni uniosły w górę piłkę siatkową - i od tego momentu zawody można było uznać za otwarte.

Drzonków odwiedziły również gwiazdy siatkówki - Sebastian Świderski i Piotr Gruszka, którzy wraz z przedstawicielami grupy Ferrero Polska, Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Fundacji Polska Siatkówka wręczyli najlepszym uczestnikom nagrody.