1OSIR2020 KartaKlienta

BEZPŁATNA KARTA KLIENTA (karty będą wydawane "KLUBOWICZOM" po 12 stycznia 2020 roku)

Ósme grand prix tenisa stołowego rozpoczęte! [wideo]

min0gp8Wystartowała ósma edycja Mistrzostw Zbąszynka w tenisie stołowym o Puchar Burmistrza. Pierwszy turniej odbył się 30 listopada 2014 r. na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Kosieczynie. Do turnieju zgłosiło się szesnastu zawodników. Uczestnicy zostali podzieleni na cztery czeroosobowe grupy, w których grali pojedynki systemem każdy z każdym. Następnie, według zajętych miejsc przydzielano ich do kolejnych grup.

W grupie mistrzowskiej znaleźli się Henryk Zduński, Maciej Matuszewski, Szymon Kałużny i Zbigniew Chybin. To oni walczyli o największą liczbę punktów w turnieju.

Jak wiadomo, punkty ze wszystkich turniejów utworzą klasyfikację generalną. Finał zawodów przewidziano dopiero w marcu 2015 r., zatem uczestnicy mogą uzbierać punkty aż w pięciu turniejach. Najwięcej punktów zbierze 1 miejsce - jest ich aż 15, a najmniej osoba na piętnastym miejscu, która ma tylko 1 punkt.

W pierwszym turnieju najlepszy okazał się Henryk Zduński, który w grupie mistrzowskiej wygrał wszystkie pojedynki. Drugie miejsce zajął Maciej Matuszewski, który przegrał z H.Zduńskim po bardzo zaciętym meczu 2:3. Na trzecim uplasował się Zbigniew Chybin, a na czwartym Szymon Kałużny. Kolejne lokaty podajemy w załączniku do tego artykułu.

Następny turniej odbędzie się 14 grudnia 2014 r. Wszystkie turnieje odbędą się w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Kosieczynie. W zawodach mogą wziąć udział wyłącznie mieszkańcy gminy Zbąszynek. W zawodach można wziąć udział bezpłatnie, nie obowiązuje żadne wpisowe. Dokładne terminy turniejów opublikowaliśmy w zakładce 8 GP TENISA na naszej stronie internetowej.